Linda Casa Para Grupos / Familias
| WiFi Wi-Fi | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Linda Casa Para Grupos / Familias ligger 3 km fra Plop Galería og repræsenterer en 8 værelsers indkvartering med en solterrasse. Feriehus har 1 badeværelser og et tekøkken.
Stedet har førsteklasses beliggenhed tæt på University Finis Terrae og 450 meters fra Ines de Suarez metrostation. Desuden kan gæsterne besøge San Cristobal-højen inden for 10 minutters kørsel. Linda Casa Para Grupos / Familias ligger i Providencia område inden for ca. 10 minutters gang fra Jewel of India og La Hacienda Gaucha, hvor gæsterne kan have måltider. Santa Lucía-højen ligger ved siden af villaen.
Gæsterne vil nyde bjerget udsigt fra værelset.
Det nærmeste busstoppested er Marchant Pereira / Eliodoro Yanez, 550 meter fra stedet.
- Lokale seværdigheder
- San Cristobal Hill2,5 km
- "La Moneda" Palace4,4 km
- Providencia Neighborhood700 m
- Parque Arauco Mall4,6 km
- Central Market4 km
- The Cathedral of Santiago4,1 km
- Constitution Square4,4 km
- Lufthavne
- Santiago Arturo Merino Benitez Lufthavn23 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr tilladt
- Vagtservice
Måltider og drinks
- Kedel
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
Aktiviteter og afslapning
- Solterrasse
- Have
- Grillfaciliteter
Services
- Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
- Vaskeri
På værelset
- Varme
- Dagligstue
- Omklædningsområde
- Patio
- Terrasse
- Spisebord
- Vaskemaskine
- Gratis toiletartikler
- Parketgulv
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor kan jeg efterlade min bil under vores ophold i Linda Casa Para Grupos / Familias?
Gæster på Linda Casa Para Grupos / Familias kan parkere deres bil i en parkeringsplads. - ❓
Hvor meget koster det at booke Linda Casa Para Grupos / Familias?
Den gennemsnitlige pris i Linda Casa Para Grupos / Familias er 335$. Kontakt overnatningsstedet for specifikke oplysninger. - ❓
Hvilke betalingsmetoder understøtter Linda Casa Para Grupos / Familias?
Linda Casa Para Grupos / Familias accepterer betalingsmetoder som American Express, Mastercard og Visum. - ❓
Er det tilladt at medbringe kæledyr til denne feriehus?
Du kan bo på denne feriehus med dit kæledyr.